Wersja językowa: PL CZ
ZAPYTANIE OFERTOWE
Ilość dodanych produktów: 0


Jak pozbyć się grzybów i pleśni ze ścian?

Pleśń i grzyby to bardzo poważny problem pojawiający się w wielu domach. Zagrożenie nimi wzrasta w okresie jesienno-zimowym, kiedy na dworze panuje większa wilgotność, a w domach trwa sezon grzewczy. Wówczas na ścianach pojawia się zdecydowanie więcej wykwitów.

Przyczyny powstawania pleśni i grzybów w domu
Pleśnie i grzyby to problem, który pojawia się nie tylko w starych domach. Niestety wnętrza w nowych budynkach również są nimi zagrożone.
Rozwijają się one w wyniku zaburzonej wentylacji (cyrkulacji powietrza) oraz wysokiej wilgotności we wnętrzach.

Dlaczego należy usuwać pleśń i grzyby ze ścian?
Wykwity na ścianach to nie tylko problem estetyczny. Niestety są one niebezpieczne dla zdrowia ludzi. Przede wszystkim mogą one powodować alergie, a także przewlekłe zapalenie zatok, nawracające zapalenie ucha środkowego, przewlekłe zapalenie gardła, migdałków oraz nawracające zapalenia oskrzeli i płuc, zapalenia grzybicze układu oddechowego. 
Ze względu na szkodliwość dla zdrowia, warto natychmiast usuwać pleśń i grzyby ze ścian, a także zabezpieczać wnętrza przed ich ponownym pojawieniem się.

Jak usunąć pleśń i grzyby ze ścian?
Po znalezieniu pleśni i grzybów w pomieszczeniach, należy zadbać o ich skuteczne usunięcie, ale również należy zlikwidować przyczynę ich powstawania.
Aby oczyścić ściany nie wystarczy ich dokładne umycie. Należy zastosować profesjonalne środki, które gwarantują usunięcie pleśni i grzybów w 100% i zabezpieczają ściany przed ponownym ich pojawieniem się. Przy eliminacji wykwitów należy zastosować odpowiednie środki ostrożności.


Niezwykle skutecznymi preparatami służącymi do usuwania pleśni i grzybów ze ścian są środki profesjonale środki firmy LAKMA: BIOTOX TOTAL I BIOTOX PLUS.
BIOTOX TOTAL wykazuje wysoką skuteczność w walce z grzybami i porostami. Jest niezastąpiony w miejscach narażonych na stałe działanie wilgoci (np. pralnie, elewacje budynków, pokrycia dachowe). Usuwa wykwity na zewnętrznych i wewnętrznych powierzchniach budynków, takich jak: kamień naturalny, płytki ceramiczne, klinkierowe, gresowe, tynki cienkowarstwowe, tynki cementowe i cementowo – wapienne, beton, żelbet, cegła, ściany pokryte farbami, dachówki cementowe i ceramiczne, powłoki bitumiczne i papy asfaltowe, kostka brukowa. 
BIOTOX PLUS skuteczny środek do usuwania plam powstałych w wyniku działania  pleśni, grzybów, glonów, mchów, bakterii z powierzchni każdego rodzaju podłoży mineralnych, takich jak: tynk, beton, cegła, ściany pokryte farbami. Efekt działania tego preparatu jest ekspresowy – widoczny jest już po 15 min. od jego zastosowania.

 
Copyright © 2014 LAK-BIS
Wykonanie: optimal